advertise

معرفی شرکت نرمال لابو

نرمال لابو سالیان دراز است در کنار محققین و دانشمندانی ست که در این مرز و بوم در پی رسیدن به حقایقی نو بوده اند. نرمال لابو بر آن است تا همراه و همگام تمامی ایرانیان جویای علم باشد.
همراه شما عزیزان هستیم تا به حد توان خود اعتلا دهیم تحقیق و پژوهش بنیادین علمی را.

تعهد در کار

تنوع در محصول

تخصص در امور

در همین راستا این شرکت با طراحی سایت فروشگاهی نرمال لابو، گام بزرگی را در ارائه خدمات آنلاین و غیر حضوری برداشته است.

مشاوره تخصصی جهت خرید تجهیزات آزمایشگاهی

برای مشاوره جهت خرید تجهیزات آزمایشگاهی کافیست با کارشناسان نرمال لابو تماس بگیرید.

مشاوره تخصصی جهت خرید تجهیزات آزمایشگاهی

برای مشاوره جهت خرید تجهیزات آزمایشگاهی کافیست با کارشناسان نرمال لابو تماس بگیرید.

عرضه محصولات تی کو توسط نرمال لابو


مجوز رسمی واردات از تجهیزات پزشکی ایران
• عرضه بیش از پانصد مورد شیشه آلات آزمایشگاهی با برند تی کو
• عرضه انواع کاغذ صافی های برش خورده و شیت با قابلیت با خاکستر و بدون خاکستر در ابعاد مختلف
• انواع میکروسکوپ و لوپ آزمایشگاهی و میکروبیولوژی با برند تی کو tco
انواع دماسنج های غیر پزشکی الکی و جیوه ای
انواع هیدرومتر برای اندازه گیری غلظتهای مختلف مایعات
 انواع رفرکتومتر با برند تی کو tco

تجهیزات آزمایشگاهی فروشی آنلاین

نرمال لابو

معرفی تجهیزات آزمایشگاهی فروشی آنلاین در نرمال لابو

معرفی تجهیزات آزمایشگاهی فروشی آنلاین در نرمال لابو، عرضه بهترین لوازم آزمایشگاهی به صورت آنلاین در نرمال لابو و تاریخچه لوازم آزمایشگاهی مواردی هستند که در ادامه بیشتر با آن ها آشنا خواهیم شد. در این قسمت، به معرفی تجهیزات آزمایشگاهی فروشی آنلاین در نرمال لابو خواهیم پرداخت. انواع مختلف تجهیزات آزمایشگاهی در فروشگاه نرمال لابو موجود می باشند. شما می توانید این تجهیزات را از سایت نرمال لابو تهیه کنید. برای معرفی تجهیزات آزمایشگاهی فروشی آنلاین در نرمال لابو، به سراغ انواع مختلف تجهیزات موجود در سایت نرمال لابو خواهیم رفت. تجهیزات موجود در فروشگاه بازرگانی اعتصامی به دو قسمت دستگاه ها و لوازم آزمایشگاهی تقسیم می شوند. روتاری، همزن الکتریکی یا مغناطیسی و هات پلیت ها جزو دسته دستگاه ها قرار می گیرند. لوازم آزمایشگاهی خود، به چند دسته تقسیم می شود. لوازم شیشه ای، لوازم سرامیکی، لوازم پلاستیکی و لوازم فلزی هر کدام نوعی از لوازم آزمایشگاهی محسوب می شوند. در ادامه با تعدادی از نمونه های هر نوع آشنا خواهید شد. تجهیزات شیشه ای آزمایشگاه را می توان پرکاربرد ترین وسایل در آزمایشگاه دانست. نمونه های مختلفی از تجهیزات شیشه ای مانند بشر، بالن ژوژه، پیپت و دکانتور از انواع تجهیزات شیشه ای آزمایشگاه می باشند. بهتر است که این تجهیزات را از فروشگاه اینترنتی نرمال لابو تهیه فرمایید. عرضه بهترین لوازم آزمایشگاهی به صورت آنلاین در نرمال لابو صورت می پذیرد. در ادامه برای معرفی تجهیزات آزمایشگاهی فروشی آنلاین در نرمال لابو با ما همره باشید. از تجهیزات آزمایشگاهی بسیار پرکاربرد در آزمایشگاه، بشرها هستند. بشر آزمایشگاهی ظرفی ست استوانه ای شکل که دارای دهانه گشادی می باشد و به همین دلیل استفاده از این وسیله آسان است.

نرمال لابو

نرمال لابو

بشرها برای کاربرد های گوناگونی به خصوص در آزمایشگاه شیمی ساخته می شوند. از کاربرد های بشر می توان برداشتن حجم معینی از مایعات، گرم کردن محلولات، حل کردن مواد و تهیه محلول ها، رسوب گیری، صافی، گرم کردن، تبخیر، مخلوط کردن مایعات و انتقال محلول را نام برد. بشر های شیشه ای برای برداشتن مایعات مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین درجه بندی شده هستند. همچنین از این نوع بشر ها به عنوان ظرف واکنش نیز استفاده خواهد شد. البته در زمانی که حرارتی وجود نداشته باشد. آزمایش هایی مانند پی اچ متری، پتانسیومتری و آزمایش هایی که در آن الکترود استفاده می‌شود. بالن ژوژه نوع دیگری از تجهیزات شیشه ای آزمایشگاه می باشد. بالن ژوژه از بالن های آزمایشگاهی مهم برای تهیه محلول ها با غلظت معین و مشخص است. این بالن مثل اکثر بالن های دیگر دارای انتهای کروی با گردنی بلند است که روی گردن آن خط نشانه ای کشیده شده است. دقت این بالن ها بسیار زیاد بوده و فقط می توان حجمی از محلول ها به مقدار آن عددی که روی آن نوشته شده است را به دست آورد. برای این بالن ها درپوش پلاستیکی یا چوب پنبه ای وجود دارد که بتوانیم هنگام ساختن محلول آن را با تکان دادن هم بزنیم. بالن های ژوژه که به بالن های حجمی نیز معروف هستند، از مقاومت شیمیایی بالایی برخوردارند. از بالن ژوژه برای ساخت محلول های استاندارد و همچنین برای رقیق کردن محلول ها با غلظت معین استفاده می شود. از این بالن گاها برای نگهداری محلول ها در حجم معین در دمای خاص استفاده می شود. پیپت یکی دیگر از پرکاربردترین شیشه آلات آزمایشگاهی مناسب جهت انتقال و اندازه گیری محلول ها می باشد که عموما در آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی شیمی، دارویی و بیولوژی مورد استفاده قرار می گیرد.


پیپت آزمایشگاهی از جمله تجهیزات آزمایشگاهی از جنس شیشه است که همواره برای انتقال و برداشتن حجم کم و مشخص شده ای از محلول و مایعات با دقت بسیار بالا به کار برده می شود. درصورت استفاده از پیپت لازم است تا در ابتدا آن را بصورت عمود، از قسمت بالای خط نشانه نگه دارید. باید توجه شود که در صورت کار با پیپت حبابدار آن را از قسمت حباب نگیرید چرا که گرمای دست باعث خارج شدن پیپت از کالیبره بودن می شود. پس از وارد کردن پیپت بصورت عمود درون محلول، با کمک پوآر، پیپت را از مایع پر کنید. برای پر کردن پیپت و به حجم رساندن آن باید خط نشان بصورت عمود باشد. پس از پرکردن پیپت، برای خارج کردن مایع، باید پیپت را در بالای ظرف مورد نظر نگه دارید و سپس محلول را با کمک شیر خروج مایع پوآر، درون ظرف بریزید. با تماس نوک پیپت به دیواره ظرف، مایع درون پیپت را تا قطره آخر خارج کنید. البته ممکن است باز هم مقدار کمی از مایع درون پیپت باقی بماند که برای خروج آن هرگز در پیپت ندمید چرا که این مقدار از قبل محاسبه و در خطای پیپت نوشته شده است. نوع دیگری از تجهیزات شیشه ای آزمایشگاه، دکانتور است. دکانتور به قیفی گفته می شود که برای جداسازی انواع مواد مایع که از نظر چگالی با هم متفاوت هستند، به کار می رود و به همین علت به این نوع، قیف جداسازی هم گفته می‌شود. این ظرف شیشه ای می‌تواند زمانی که دو مایع با هم مخلوط شدند، آن ها را به صورت اجزایی مجزا استخراج نماید.

نرمال لابو

نرمال لابو

در واقع دو بخش حلال با چگالی های متفاوت هستند. برای استخراج در دکانتور یا قیف جدا کننده معمولا از حلال هایی مانند اتر، دی کلرومتان، کلروفورم و غیره استفاده می شود. روش های مختلفی برای جداسازی مواد استفاده می شود، معنی جداسازی در واقع عمل صاف کردن است که اصولا به کمک کاغذ صافی و قیف انجام می شود. جداسازی با ساده ترین روش به این صورت است که کاغذ صافی را روی قیف می گذاریم و سپس روی ارلن قرار می دهیم. توجه به تا کردن کاغذ صافی به شکل صحیح بسیار مهم است و نباید فاصله بین کاغذ صافی و قیف وجود داشته باشد. قبل از ریختن مایع بر روی قیف و کاغذ صافی باید کاغذ صافی را با آب مقطر خیس کنید و کاغذ را کاملا به قیف بچسبانید و در این مرحله مخلوط را روی قیف بریزید و آرام و کم مخلوط را عبور می دهیم. دکانته کردن توسط دکانتور و توسط قیف جدا کننده استخراج مایع با مایع انجام می شود. سانتریفوژ کردن هم نوعی جداسازی ست که با کمک دستگاه سانتریفوژ و نیروی گریز از مرکز این کار انجام می شود. در سانتریفوژ ماده ای که چگالی بالاتری داشته باشد به انتهای لوله می رود. قیف جداگانه یکی از مهمترین وسایل جداسازی در آزمایشگاه به ویژه نوع شیمی آن قیف جداسازی می باشد. این نوع قیف به راحتی دو یا چند فاز مایع را از هم جدا می کند و به راحتی از سیستم خارج می کند. برای خرید تجهیزات شیشه ای آزمایشگاه باید بسیار دقت کرد. عرضه بهترین لوازم آزمایشگاهی به صورت آنلاین در نرمال لابو انجام می شود. با خرید تجهیزات آزمایشگاهی از سایت نرمال لابو، راحتی خریدی امن و بدون استرس را تجربه خواهید کرد.

عرضه بهترین لوازم آزمایشگاهی به صورت آنلاین در نرمال لابو

در قسمت قبل به معرفی تجهیزات آزمایشگاهی فروشی آنلاین در نرمال لابو پرداختیم و به این نکته نیز اشاره کردیم که عرضه بهترین لوازم آزمایشگاهی به صورت آنلاین در نرمال لابو صورت می پذیرد. در ادامه نیز با انواع دیگر وسایل آزمایشگاهی آشنا خواهیم شد. نوع دیگری از تجهیزات آزمایشگاهی از جنس پلاستیک ساخته می شوند. لوازم آزمایشگاهی شیشه ای معمولا برای انجام آزمایشات مهم و بسیار دقیق به کار نمی رود. زیرا دقت آن ها کمتر از نمونه های شیشه ای می باشد. همچنین، قیمت آن ها نیز از نمونه های شیشه ای کمتر است. یکی از ویژگی های مهمی که کیفیت نمونه های شیشه ای و پلاستیکی را تمایز می دهد، مقاومت آن ها در برابر حرارت و گرما می باشد. تجهیزات شیشه ای آزمایشگاه، از بورو سیلیکات ساخته می شوند که در برابر حرارت و گرما مقاوم اند. با این حال، تجهیزات پلاستیکی از این ویژگی برخوردار نیستند. لوازم فلزی دیگر تجهیزاتی هستند که در آزمایشگاه ها وجود دارند. لوازم فلزی آزمایشگاهی و کاربرد آن برای تمامی افرادی که حداقل یک مرتبه در آزمایشگاه حضور داشته اند، کاملا واضح است. پنس آزمایشگاه، قاشقک، گیره و سه پایه آزمایشگاهی جزو تجهیزات فلزی آزمایشگاه به شمار می روند و با این که بسیار ساده به نظر می رسند، کاربرد زیادی در آزمایش ها دارند. توری نسوز نمونه ای از تجهیزات فلزی آزمایشگاه به شمار می روند. توری نسوز نوعی توری فلزی ست که در قسمت وسط آن پوششی از ماده نسوز وجود دارد و برای جلوگیری از تأثیر مستقیم شعله بر ظرفی که باید به وسیله شعله گرم شود، به کار می‌رود. معمولا توری نسوز را روی سه پایه قرار می دهند و ظرف مورد نظر مانند بشر، ارلن و غیره را روی آن گذاشته و حرارت می دهند. با این کار، حرارت به صورت مستقیم به ظرف برخورد نمی کند و عمر آن افزایش می یابد. توری نسوز، ورقه های مشبک فلزی از جنس نیکروم هستند. این ورقه ها به شکل مربع می باشند. لبه های این ورقه های فلزی به سمت داخل برگردانده می شود تا حمل و نقل و استفاده از آن، به سهولت انجام شود. همانطور که اشاره کردیم، از این وسیله برای نگه داشتن ظروف شیشه ای مانند بشر، ارلن، بالن و غیره روی چراغ بونزن و انتقال یکنواخت گرما به آن ها استفاده می شود. توری نسوز معمولا در دو شکل توری سیمی بافته شده و توری سیمی با یک مرکز سرامیکی ساخته می شود. توری سیمی همراه با سرامیک، گرما را به شکل یکنواخت تری توزیع می کند . این ورقه سرامیکی با فشار در مرکز توری سیمی پرس می شود. به همین دلیل، سرامیک از توری جدا نمی شود.

نرمال لابو

نرمال لابو

برای استفاده از توری نسوز ، آن را روی سه پایه یا حلقه آهنی قرار می دهند. سپس ، بوته چینی را روی آن می گذارند. حلقه های آهنی را باید روی پایه ی آهنی به خوبی محکم کرد. این کار موجب شکل دادن به چارچوبی می شود که ظرف آزمایشگاهی را بالای چراغ بونزن حفظ می کند .برای استفاده از توری نسوز، آن را روی سه پایه آهنی قرار می دهند. چراغ بونزن را نیز زیر سه پایه قرار می دهند. سپس ظروف آزمایشگاهی شیشه ای مانند ارلن، بالن و بشر را روی توری نسوز می گذارند .به این ترتیب، پس از روشن کردن چراغ بونزن، حرارت آن به صورت یکنواخت به ظرف منتقل می شود. انتقال یکنواخت حرارت در انجام دقیق واکنش های شیمیایی بسیار موثر است و موجب می شود با دقت بسیار بیشتری انجام گیرد .در این قسمت از مقاله معرفی تجهیزات آزمایشگاهی فروشی آنلاین در نرمال لابو، به تجهیزات پلاستیکی و فلزی پرداختیم. نوع دیگر تجهیزات آزمایشگاهی از جنس سرامیک می باشند. بوته چینی، قیف بوخنر، هاون و کپسول چینی جزو تجهیزات سرامیکی آزمایشگاه می باشند. بوته چینی برای ذوب یا سوزاندن مواد شیمیایی جامد روی مشعل طراحی و تولید شده است. یکی از ویژگی های مهم سرامیک، مقاومت در برابر حرارت و گرما می باشد. به همین دلیل است که از بوته چینی برای ذوب مواد شیمیایی استفاده می شود. معرفی تجهیزات آزمایشگاهی فروشی آنلاین در نرمال لابو باعث می شود که شناخت بهتری از این وسایل داشته باشیم و در نتیجه وسیله مناسب را برای خود انتخاب کنیم. عرضه بهترین لوازم آزمایشگاهی به صورت آنلاین در نرمال لابو انجام می شود. کیفیت بالای وسایل و تجهیزات نرمال لابو و قیمت مناسب آن ها باعث ای امر شده است. نرمال لابو یک فروشگاه اینترنتی می باشد که عرضه بهترین لوازم آزمایشگاهی را به صورت آنلاین انجام می دهد. شما می توانید خرید انواع مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی از بهترین برندها و با بالا ترین کیفیت را از سایت نرمال لابو انجام دهید. نرمال لابو با سال ها تجربه درخشان در زمینه فروش مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی توانسته گام بلندی در به دست آوردن رضایت مشتریان خود بردارد. همچنین، نرمال لابو اولویت خود را در رضایت مشتریان قرار داده است. به همین دلیل است که در طول این سالیان، توانسته تمامی مشتریان را از خود راضی نگه دارد.

تاریخچه لوازم آزمایشگاهی

آشنایی با تاریخچه لوازم آزمایشگاهی کمک بزرگی به ما برای آگاهی از کاربرد های این وسایل می کند. معرفی تجهیزات آزمایشگاهی فروشی آنلاین در نرمال لابو بدون آشنایی با تاریخچه لوازم آزمایشگاهی امری ناقص به شمار می رود. همانطور که در قسمت معرفی تجهیزات آزمایشگاهی فروشی آنلاین در نرمال لابو ذکر کردیم، تجهیزات آزمایشگاهی به دو بخش دستکاه ها و وسایل تقسیم شوند. در قسمت های قبل، تحت عناوین معرفی تجهیزات آزمایشگاهی فروشی آنلاین در نرمال لابو و عرضه بهترین لوازم آزمایشگاهی به صورت آنلاین در نرمال لابو، با وسایل موجود در آزمایشگاه آشنا شدیم. در ادامه این مطلب و تحت عنوان تاریخچه لوازم آزمایشگاهی، در مورد دستگاه ها نیز صحبت خواهیم کرد. دستگاه آزمایشگاهی به تجهیزات آزمایشگاهی گفته می شود که برای انواع آزمایش ها، آنالیز و تحلیل، تست و اندازه گیری مورد نیاز است. لازم به ذکر است که دستگاه های آزمایشگاهی به دو قسمت دستگاه های عمومی و تخصصی تقسیم می شوند. دستگاه های عمومی آزمایشگاهی شامل آون، انکوباتور، پی اچ متر، هات پلیت مگنت، اتوکلاو و دستگاه های تخصصی آزمایشگاهی شامل دستگاه پرس هیدرولیک، سانتریفیوژ، اسپکترو فتومتر، تیتراتور پتانسیومتر، دیسپنسر می باشند. در ادامه این مطلب با عنوان تاریخچه لوازم آزمایشگاهی، تعدادی از این دستگاه ها را مورد بررسی قرار می دهیم. هات پلیت یا اجاق بشقابی، یکی از تجهیزات آزمایشگاهی پرکاربرد و مورد استفاده در محیط های آزمایشگاهی می باشد که عموما بعنوان یک صفحه حرارتی، برای ترکیب کردن و حل کردن محلول ها و گرم کردن نمونه ها در ظروف آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه کوچک و رومیزی، با داشتن صفحه مسطح از جنس آلومینیوم و یا دیگر فلز های رسانا و یا سرامیک، برای قرار گیری شیشه آلات آزمایشگاهی حاوی محلول و برخورداری از دو المنت حرارتی، باعث گرم شدن انواع نمونه های مایع، جامد و یا ترکیب آن ها می شود. علاوه بر این هات پلیت آزمایشگاهی ضمن داشتن المنت گرمایی برای انجام فرآیند تولید گرما، از نور مادون قرمز، مقاوم الکتریکی، کنترل گر دما، پیچ چرخش، موتور و یک سیستم کنترل خاموش و روشن نیز برخوردار است که همین امر باعث شده تا در آزمایشگاه ها و دیگر مصارف عمومی تولید و مورد استفاده قرار گیرد. در صورت استفاده از هات پلیت آزمایشگاهی و گرم کردن نمونه های داخل ظروف شیشه ای آزمایشگاهی، می توانید به دو روش، عمل نمایید. روش معلق سازی یکی از این دو روش است. در این روش برای گرم کردن محلول ها، از تماس غیر مستقیم ظروف با هات پلیت استفاده می کنیم. بدین صورت که با معلق سازی ظروف شیشه ای در بالای صفحه هات پلیت و عدم تماس مستقیم، در ابتدا دمای ظروف را کاهش می یابد و سپس باعث گرم شدن محلول ها می شود. این روش برای فرآیندهایی که نیازمند دمای زیر جوش هستند و یا از یک منبع دمایی بالا برخوردارند، بسیار مناسب می باشد. روش سرپا کردن ورق قلع دیگر روش مورد استفاده می باشد. در این روش با قرار گیری ظرف شیشه ای بالای صفحه هات پلیت، ورقه قلعی را از قسمت بالای ظرف و تا پایین سطح دستگاه می پوشانیم تا علاوه بر پوشانده شدن ظرف، بیشتر قسمت های هات پلیت آزمایشگاهی نیز پوشانده شود.

نرمال لابو

نرمال لابو

سپس از این طریق محلول های موجود درون ظرف را به تدریج گرم می نمایید. همچنین این روش برای ظروف شیشه ای که باید در دمای بالا گرم شوند بسیار مناسب است. عرضه بهترین لوازم آزمایشگاهی به صورت آنلاین در نرمال لابو انجام می گیرد. در نتیجه بهترین هات پلیت ها را نیز می توانید از سایت نرمال لابو تهیه فرمایید. یکی دیگر از دستگاه های مورد استفاده در آزمایشگاه، اتوکلاو می باشد. اتوکلاو از مهمترین دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی می باشد که با استفاده از حرارت بخار آب تحت فشار، جهت استریل نمودن یا سترون سازی کاربرد دارد. سترون سازی به معنای استریل نمودن یا نابود کردن تمامی اشکال حیات میکروبی از طریق حرارت بخار آب تحت فشار و یا مواد غیر متحرک که شامل روش هایی همچون شیمیایی و غیر شیمیایی است، می شود. این دستگاه بیشترین کاربرد را در پزشکی برای استریلزاسیون و همچنین در صنایع شیمیایی برای به عمل آمدن پوشش ها و پکلانش لاستیک و همچنین سنتز هیدوترمال دارد. همچنین بهترین وسیله جهت استریل کردن ابزارهایی ست مورد استفاده در خالکوبی، پیرسینگ، و داروهای دامپزشکی می باشد. ظاهر این دستگاه به صورت یک استوانه در دار است و در ابعاد صنعتی طول دستگاه های اتوکلاو به پانزده متر نیز خواهد رسید. دستگاه اتوکلاو درون یک محفظه ی بسته است و معمولا در دمای بالاتر از صد درجه سانتی گراد کار می کند و در همین مرحله آب را به بخار تبدیل می کند. نکته ی مهم اینجاست که برخلاف باورها، دستگاه اتوکلاو صرفا برای کشتن ویروس ها نیست. اما به صورت کلی باکتری ها در دمای بالا زنده نمی مانند پس برای استریل کردن مواد پلاستیکی حساس مناسب است. به دلیل حرارت بالا از اتوکلاو برای استریل کردن شیر یا مواد حساس دیگر استفاده نمی شود چون طعم و ویژگی های ماده عوض می شود. برای خرید انواع دستگاه های آزمایشگاهی، بهترین انتخاب، نرمال لابو می باشد. عرضه بهترین لوازم آزمایشگاهی به صورت آنلاین در نرمال لابو، این موضوع را ثابت می کند که مجموعه نرمال لابو، به دنبال به دست آوردن رضایت مشتریان خویش است. با خرید از نرمال لابو، می توانید از مزایای محصولی باکیفیت و با قیمت مناسب بهره مند شوید. برای خرید محصولات نرمال لابو کافی ست تا به سایت نررمال لابو مراجعه کنید و محصول مورد نظر خود را سفارش دهید. با این کار، محصول خریداری شده را با بسته بندی مناسب درب منزل تحویل می گیرید. اکثر وسایل و تجهیزات آزمایشگاهی، شکستنی بوده و حفاظت از آن ها بسیار حساس است. مجموعه نرمال لابو با بسته بندی مناسب محصولات خود، از اتفاق افتادن هر گونه حادثه جلوگیری می کند. اگر برای خرید محصولات آزمایشگاهی نیاز به مشاوره دارید، می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید. کارشناسان مجرب نرمال لابو آماده اند تا تجربیات گرانبهای خود را در اختیار شما قرار دهن. بهره گیری از نظرات و تجربیات کارشناسان نرمال لابو، به شما در انتخاب بهترین محصول، کمک فراوانی می کند. تاریخچه لوازم آزمایشگاهی به ما نشان می دهد که خرید تجهیزات آزمایشگاهی باکیفیت، تأثیر زیادی در دقیق تر شدن نتیجه آزمایش ها دارد. به همین دلیل است که ما به شما فروشگاه نرمال لابو را پیشنهاد کردیم. با خرید از سایت نرمال لابو، طعم خریدی آسان و بدون دغدغه را خواهید چشید.