advertise
مواد شیمیایی مرک (Merck) آلمان

مواد شیمیایی مرک (Merck) آلمان

برای درک موضوع اینکه مواد شیمیایی مرک (Merck) چیست و اینکه معتبرترین نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک (Merck) آلمان در ایران کدام شرکت می باشد می بایست بیان کنیم که این موضوع را که مواد آزمایشگاهی مرک آلمان، گروهی از معتبرترین و با کیفیت ‌ترین مواد شیمیایی هستند که در گروه های مختلف از نظر ساختار، ماهیت و خواص فیزیکی و شیمیایی دسته بندی خواهند شد. همانگونه که از نام این مواد آزمایشگاهی بر می ‌آید، مهم ‌ترین موارد مصرف آن در آزمایشگاه‌ های تحقیقاتی و آزمایشگاه‌ های صنایع می ‌باشد.

تیتراسیون چیست

تیتراسیون چیست

تیتراسیون یکی از فرآیندهای بسیار معروف در علم شیمی و علوم آزمایشگاهی ست. در نوشتار پیش رو به معرفی این فرآینده و کاربردهای آن در شیمی و علوم آزمایشگاهی خواهیم پرداخت. فرآیند تیتراسیون، تیتر کردن یا تیترامتری نیز نامیده خواهد گردید.

محیط کشت آماده

محیط کشت آماده

محیط کشت محیطی ست که شرایط لازم را براش رشد و تکثیر (کشت دادن) سلول ها یا میکروب ها در خارج بدن قراهم می کند. سلول ها برای رشد نیاز به شرایط ویژه ای دارند و بدون آن امکان زندگی و رشد ندارند. محیط های کشت این شرایط را برای سلول ها محیا می کنند.

انواع فیلتر سر سرنگی

انواع فیلتر سر سرنگی

فیلتر های سرسرنگی به فیلتر هایی گفته خواهد گردید که در سر سرنگ ها متصل می شوند و زمانی که مایع به آرامی درون سورنگ فشار داده شود، از این فیلتر عبور کرده و عمل فیلتراسیون روی آن انجام خواهد گردید. از فیلتر های سر سرنگی برای جداسازی ذرات جامد از محیط های مایع بهره گیری خواهد گردید.

انواع دستکش یکبار مصرف

انواع دستکش یکبار مصرف

یکی از وسایل مصرفی بسیار پرکاربرد در آزمایشگاه ها، پزشکی و خانه، دستکش های یکبار مصرف هستند. این دستکش ها دارای انواع مختلفی هستند که هرکدام ممکن است برای کاربردهای خاصی مورد بهره گیری قرار بگیرند. در نوشتار پیش رو به معرفی انواع این دستکش ها، برندهای معروف و کاربردهای آن ها خواهیم پرداخت.

انواع چراغ الکلی

انواع چراغ الکلی

چراغ الکلی هیچ نیازی به برق یا متصل بودن به شبکه گاز ندارد. به سادگی می توان آن را با الکل شارژ کرده و مجددا مورد بهره گیری قرار داد. چراغ الکلی شعله ای کوتاه دارد (گُر نمی گیرد.) چراغ الکلی در هنگام سوختن تولید دود نمی کند. چراغ الکلی با دمای پایینی می سوزد و در نتیجه برای ایجاد کردن دماهای بالا اصلا گزینه مناسبی نیست. برای ایجاد دماهای بالاتر در آزمایشگاه ها، به جای چراغ الکلی از چراغ بونزن بهره گیری خواهد گردید.

محلول استاندارد

محلول استاندارد

محلول استاندارد در شیمی تجزیه به محلولی گفته خواهد گردید که غلظت دقیق عنصر یا ماده در آن مشخص است. این محلول با بهره گیری از ماده استاندارد اولیه(ماده ای بسیار خالص، پایدار و بدون آب) تهیه خواهد گردید و نمی بایست هیچ ناخالصی ای در آن باشد. البته در مقادیر بسیار کم و به شرطی که نوع ناخالصی ها مشخص باشد، نیز بسته به کاربرد قابل قبول است.

کاربرد دستکش لاتکس

کاربرد دستکش لاتکس

دستکش لاتکس یکی از پرکاربردترین دستکش های یکبار مصرف در جهان است. در نوشتار پیش رو به معرفی این دستکش و کاربردهای آن خواهیم پرداخت. لاتکس ماده ایست که از مایع یک درخت دریافت خواهد گردید. از آن برای ساخت بسیاری از دستکش های یکبار مصرف بهره گیری خواهد شد. دستکش های لاتکس نیز بسته به کاربرد انواع گوناگون دارند که جلوتر به آن خواهیم پرداخت.

اسپاتول و کاربرد های آن

اسپاتول و کاربرد های آن

اسپاتول‌ها ممکن است در جنس های مختلف فلزی، پلاستیکی و چینی باشند. اسپاتول های فلزی عموما از جنس فولاد ضد زنگ هستند. اسپاتول‌ های پلاستیکی عمدتا از جنس های PTFE، پلی ستایرن و پلی آمیدی هستند. در ایران عمدتا از اسپاتول‌های فلزی بهره گیری خواهد شد. اسپاتول‌های از جنس فولاد زنگ نزن در مقابل آب جوش، اسیدها، بازها و اغلب حلال ها مقاوم هستند.

محیط کشت میلک اگار

محیط کشت میلک اگار

محیط کشت میلک آگار، یکی از انواع محیط های کشت غیر انتخابی ست. این نوع محیط کشت برای بررسی میکرو ارگانیسم هایی که در شیر و یا محصولات لبنی وجود دارد به کار رفته و می توان میکروارگانیسم های موجود در شیر را به سادگی شمارش کرد. شما می توانید با کلیک بر روی لینک زیر از خدمات میلک آگار محیطی مغذی برای رشد میکروارگانیسم ها است.

طریقه خواندن دماسنج جیوه ای

طریقه خواندن دماسنج جیوه ای

خواندن دما از روی دماسنچ های جیوه ای، یکی از کارهایی ست که برای بسیاری سخت است. در نوشتار پیش رو قصد داریم خواندن صحیح دما از روی دماسنچ جیوه ای را به همراه تصویر آموزش دهیم. دماسنج وسیله ایست که از آن برای اندازه گیری دما بهره گیری خواهد گردید. این وسیله در موارد بسیاری کاربرد دارد.

محیط کشت بلاد آگار

محیط کشت بلاد آگار

آگار به محیط کشت جامد گفته خواهد گردید که منظور از پلیت آگار، پتری دیش حاوی آگار به همراه مواد مغذی مورد نیاز برای رشد میکروارگانیسم است. در برخی موارد آنتی بیوتیک هم به محیط کشت اضافه شده تا جلوی رشد باکتری های مخرب گرفته شده و میکروارگانیسم مورد نظر به خوبی رشد کند.

آشنایی با لوازم آزمایشگاهی پر مصرف

آشنایی با لوازم آزمایشگاهی پر مصرف

برای آنکه بتوانیم از امکانات آزمایشگاهی به درستی بهره گیری کنیم و آزمایش ها را با دقتی زیاد انجام دهیم آشنایی با وسایل و دستگاه های آزمایشگاهی ضروری می باشد که در این بخش با پنجاه نوع از مهمترین و رایج ترین وسایل و دستگاه های موجود در آزمایشگاه های شیمی آشنا می شویم.

واحد اندازه گیری وزن

واحد اندازه گیری وزن

برای خرید انواع لوازم آزمایشگاهی و خرید انواع مواد شیمیایی به سایت نرمال لابو مراجعه نمائید. به احتمال فراوان برای شما هم این پرسش پیش آمده که هر مثقال چند گرم است یا هر پوند چند کیلوگرم است. تعداد واحدهای مختلف وزن بسیار زیاد است که تعداد زیادی از آن ها واحدهای سنتی ایران هستند. واحدهای مختلفی برای اندازه‌گیری وزن وجود دارد و در کشورهای مختلف نیز استاندارد های مختلفی مورد تأیید است که هرکدام از این استاندارد ها واحدهای مختلفی را برای اندازه‌ گیری کمیت وزن در نظر دارند. واحد اندازه‌گیری جرم یا وزن؟

تب سنج دیجیتال

تب سنج دیجیتال

تب سنج وسیله ایست که برای اندازه گیری دمای بدن مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این وسیله برای افراد بیمار و کودکان لازم است. کودکان بدلیل آسیبپذیری یبشتری که دارند، ممکن است تب با دمای بالا، برایشان خطرناک تر از افراد بزرگسال باشد. تب واکنش دفاعی بدن است و یکی از نشانه های بیماری به حساب می آید.