advertise
قیف آزمایشگاهی

قیف آزمایشگاهی

قیف های آزمایشگاهی انواع مختلفی دارند و در آزمایشگاه ها بسیار بهره گیری خواهند گردید. بیشتر کاربرد آنها برای جمع کردن ماده ای خاص درون ظرفی دیگر است. در نوشتار پیش رو قصد داریم به بررسی انواع و کاربردهای این قیف ها بپردازیم. سایت تخصصی نرمال لابو با ارائه انواع لوازم آزمایشگاهی و مواد شیمیایی در خدمت شما ست تا با کیفیت ترین محصولات آزمایشگاهی را به شما گرامیان در سراسر کشور عرضه کند.

گرافن چیست

گرافن چیست

گرافن یکی از ساختار های کربنی است که در قرن اخیر کشف شده است. پرسش بعدی کاربرد گرافن و روش سنتز گرافن است؛ ساختار گرافن بدلیل ویژگی هایی که دارد، کاربرد زیادی در صنایع مختلف پیدا کرده است که در نوشتار پیش رو به معرفی گرافن، کاربردهای گرافن و روش های سنتز آن بیشتر خواهیم پرداخت.

بالن آزمایشگاهی

بالن آزمایشگاهی

بالن ظرف شیشه ای گلابی شکلی است که در دو جنس شیشه ای (از جنس بوروسیلیکات) و پلاستیکی و در ابعاد مختلف ساخته خواهند گردید. معروف ترین برندهای تولید بالن، زیماکس، LMS، گلاسکو، ایزولب، یونیگلس و دوران هستند. بالن های آزمایشگاهی، دارای یک گردن نازک در بالای خود هستند که عموما یک خط در کنار آن قرار دارد و حجم بالن در کنار آن نوشته شده است.

دسیکاتور چیست

دسیکاتور چیست

دسیکاتور وسیله ای ست (عموما شیشه ای) درپوش دار و برای خشک نگه داشتن و یا خشک کردن مواد از آن بهره گیری می شود. فروشگاه نرمال لابو این امکان را فراهم کرده است تا از خدمات خرید دسیکاتور بهره گیری کنید.

نحوه شستشوی ظروف آزمایشگاهی

نحوه شستشوی ظروف آزمایشگاهی

در بسیاری از پروژه های آزمایشگاهی لازم است برای انجام آزمایش مورد نظر ابتدا شرایط و محیط مناسب برای آن آزمایش را فراهم کرد تا نتایج حاصل از آزمایش درست و با خطای کمتری به دست آید. یکی از این شرایط که تأثیر غیرقابل چشم پوشی در نتایج نهایی آزمایش دارد شستشوی ظروف آزمایشگاهی است.

تجهیزات آزمایشگاهی پرمصرف

تجهیزات آزمایشگاهی پرمصرف

تجهیزات آزمایشگاهی پرمصرف لوازم آزمایشگاهی می باشند که در مدارس، دانشگاه ها، مراکز بهداشتی، آزمایشگاه ها و غیره بهره گیری می شود. در این نوشتار از مقالات نرمال لابو با لیست تجهیزات آزمایشگاهی پرمصرف آشنا می شوید و می توانید خرید لوازم آزمایشگاهی پرمصرف را از فروشگاه نرمال لابو انجام دهید.

میکروسکوپ های الکترونی روبشی

میکروسکوپ های الکترونی روبشی

میکروسکوپ الکترونی روبشی، رایج ترین نوع میکروسکوپ الکترونی ست و ارزان ترین آنالیز برای مشخصه یابی سطح مواد است. در نوشتار ی پیش رو سعی می شود سه نوع اصلی این میکروسکوپ را بررسی کرده و با یک دیگر مقایسه کنیم تا پژوهشگران محترم بتوانند آنالیز مورد نیاز خود را به بهترین شکل انتخاب کنند.

بورت

بورت

بورت یکی از پرکاربردترین شیشه آلات آزمایشگاهی است که در شیمی تجزیه و خصوصا تیتراسیون، برای توزیع یک مقدار متغیری از محلول شیمیایی و اندازه گیری مورد بهره گیری قرار می گیرد. سایت تخصصی نرمال لابو با ارائه انواع لوازم آزمایشگاهی و مواد شیمیایی در خدمت شما ست تا با کیفیت ترین محصولات آزمایشگاهی را به شما گرامیان در سراسر کشور عرضه کند.

تب سنج مادون قرمز و نحوه اندازه گیری دما

تب سنج مادون قرمز و نحوه اندازه گیری دما

تمام اجسام اطراف ما، از خودشان اشعه هایی با طول موج ها و انرژی های متفاوتی گسیل می‌کنند. ممکن است یه جسمی مادون قرمز بیشتری گسیل کند و یا حتی یک جسم به دلیل دمای کم خود، مادون قرمز جذب کند. تب سنج مادون قرمز با لیزر(اشعه مادون قرمز) ایی که ساطع می کند، خواهد توانست درجه گرمی و سردی جسم را فورا اعلام کند.

نکات ایمنی کار با سانتریفیوژ

نکات ایمنی کار با سانتریفیوژ

سانتریفیوژها می توانند آئروسل ایجاد کنند و این می بایست با هر بار بهره گیری در نظر گرفته شود. اقدامات احتیاطی که می بایست رعایت شود، به آنچه که بهره گیری خواهد گردید، بستگی دارد، به طور مثال، چنانچه مواد خطرناکی مانند مواد سرطان زا، مواد بسیار سمی یا عفونی در یک سانتریفیوژ قرار گیرد، می بایست اقدامات احتیاطی انجام شود تا از قرار گرفتن پرسنل آزمایشگاه در معرض آئروسل یا مایعات ممانعت شود.

چهارشنبه سوری با آتش بازی کم خطر

چهارشنبه سوری با آتش بازی کم خطر

چهارشنبه سوری، از قدیمی ترین رسوم ایران باستان است. این جشن از غروب آخرین سه شنبه سال تا پس از نیمه شب آخرین چهارشنبه سال است و از اصلی ترین مشخصات این رسم، برپا کردن آتش و پریدن از روی آن است. این رسم در ایران باستان، به عنوان نزدیک شد به عید باستان نوروز برپا می‌شد. امروزه نیز همچنان این رسم پابرجا است ولی شوربختانه به سمت خطرناکی سوق داده شده است.

دستگاه انکوباتور

دستگاه انکوباتور

یکی از ابزار های مورد بهره گیری در آزمایشگاه های بیولوژی و میکروبیولوژی جهت کشت و رشد دادن نمونه هایی مانند بافت و میکروارگانیسم ها دستگاه انکوباتور (incubator) می باشد. انکوباتور با کنترل کردن میزان رطوبت، دما، فشار هوا، میزان دی اکسید کربن و میزان اکسیژن شرایط مورد نیاز برای زنده ماندن و رشد میکروارگانیسم ها فراهم می کند.

شرایط نگهداری مواد شیمیایی در انبار

شرایط نگهداری مواد شیمیایی در انبار

مواد شیمیایی می توانند خطرات مختلفی برای انسان و محیط زیست داشته باشند. به همین دلیل است که می بایست به نگهداری و انبار کردن آنها توجه ویژه ای شود. هرکدام از مواد شیمیایی دارای ویژگی ها و خطرات مختلفی هستند که با مطالعه صفحات ایمنی مواد شیمیایی (MSDS) می توان این اطلاعات را به دست آورد.

محیط کشت افتراقی

محیط کشت افتراقی

محیط‌ های کشت محلی مناسب برای رشد انواع باکتری ها و سلول ها هستند. محیط های کشت با توجه به نوع باکتری و سلول های رشد یافته در آن ها، در انواع مختلفی وجود دارند. یکی از محیط های کشت کاربردی در زمینه بیولوژی، محیط کشت افتراقی است.

سیلیکاژل در ترانسفورماتورها

سیلیکاژل در ترانسفورماتورها

یکی از علل خرابی و کاهش عمر ترانس ها، ورود رطوبت به محفظه آنها و تأثیر این رطوبت بر روغن ترانسفورماتور است. سیلیکاژل ماده ایست که از سیلیکون و اکسیژن تشکیل شده است و دارای فرمول SiO۲ است. عمده استفاده سیلیکاژل به عنوان رطوبت گیر است.