advertise
شیکر آزمایشگاهی

شیکر آزمایشگاهی

یکی از وسیله های موجود در آزمایشگاه های شیمی و زیست شناسی شیکر آزمایشگاهی ست. شیکر آزمایشگاهی برای بهم زدن و مخلوط کردن نمونه های مایع و محلول های موجود در آزمایشگاه بوده که بر اساس نوع چرخش و اندازه صفحه ی آن دارای انواع مختلفی است.

محیط کشت PDA

محیط کشت PDA

محیط کشت (Potato Dextrose Agar (PDA یا سیب زمینی دکستروز آگار برای پرورش قارچ ها و مخمرهای مهم از نظر بالینی مورد بهره گیری قرار می گیرد. محیط کشت PDA یک محیط کشت غنی و کلی برای انواع مخمرها و قارچ ها است و برای ممانعت از رشد باکتری ها خواهد توانست حاوی آنتی بیوتیک و یا اسید باشد.

عینک های آزمایشگاهی

عینک های آزمایشگاهی

یکی از لزومات یک آزمایشگاه، تأمین کردن وسایل و ایجاد فضایی ایمن برای آزمایشگر ها است.یکی از وسایل مورد نیاز برای تامین ایمنی افراد ، عینک آزمایشگاهی ست. چشم از اصلی ترین اعضای بدن است که چنانچه مشکلی برای آن پیش بیاید فرد توان ادامه کار را نخواهد داشت و یا ادامه کار برای اون سخت خواهد شد.

پی اچ متر آزمایشگاهی

پی اچ متر آزمایشگاهی

اصطلاح pH از دو کلمه Power و Hydrogene گرفته شده است و نشان دهنده قدرت یونی هیدروژن در آب است. به معنای دیگر نسبت مولکول های یونیزه شده به مولکول های غیر یونیزه شده در محیط آبی را pH گویند. برای اندازه گیری pH در آزمایشگاه ها از دو روش می توان بهره گیری کرد.

هیتر استریر

هیتر استریر

استریر از ۲ قسمت اصلی همزن و گرمکن تشکیل خواهد شد که توسط دو بخش هیتر و استریل قابل تنظیم است. نمونه های پیشرفته تر این دستگاه دارای نمایشگر LCD است که مقادیر در آن نمایش داده می شوند. به این نوع از استریر، دیجیتال می گویند. برخی از دستگاه‌های ستیرر در صورت نیاز به گرمایش مایع، امکان حرارت دهی را نیز همزمان فراهم می کنند که به آن هیتر استیرر Heater Stirrer گفته خواهد گردید.

تهیه نانو ذرات طلا و نقره

تهیه نانو ذرات طلا و نقره

نانو ذرات فلزی از قبیل طلا، نقره و مس علاوه بر داشتن خصوصیات فیزیکی و شیمیایی بی‌نظیر، دارای خاصیت ضد میکروبی بالایی نیز می‌باشند و در صنایع داروسازی، پزشکی، زیست‌شناسی و حتی الکترونیک و اپتیک از اهمیت زیادی برخوردارند. طلا عموما به‌عنوان یک فلز بی‌اثر شناخته خواهد شد ولی هنگامی‌که ‌اندازه آن در حد نانومتری خواهد شد خواص آن کاملا متفاوت خواهد شد.

انواع همزن آزمایشگاهی

انواع همزن آزمایشگاهی

همزن آزمایشگاهی یا میکسر آزمایشگاهی یک از تجهیزات آزمایشگاهی متداول در آزمایشگاه ها ست که در صنایع مختلف نظیر داروسازی، آزمایشگاه شیمی، رنگ سازی و ... مورد بهره گیری ست. از همزن آزمایشگاهی برای مخلوط کردن مایعات، یکنواخت نگاه داشتن نمونه مایع در حین آزمایش برای گرم کردن یا خنک کردن نمونه و همچنین برهم‌کنش بیشتر مواد در آزمایشگاه بهره گیری خواهد گردید.

انواع آون (فور) آزمایشگاهی

انواع آون (فور) آزمایشگاهی

آون یا فور خشک کننده یکی از وسایل ضروری در آزمایشگاه ها ست که برای خشک کردن و استریل کردن ظروف شیشه ای و فلزی به کار برده خواهد شد. آون (فور) در تمام آزمایشگاه های پژوهشی و صنعتی مورد بهره گیری قرار می گیرد و اینکه چه طور وسایل آزمایشگاهی و مواد را خشک و یا استریل کند، به عنوان گوناگونی دسته بندی خواهد شد.

کاربردهای کوره آزمایشگاهی در دندانسازی

کاربردهای کوره آزمایشگاهی در دندانسازی

در ترمیم دندان ها و بسیاری از فرآیندهای مختلف، از سرامیک ها بهره گیری خواهد گردید. سرامیک ها برای شکل گیری و سفت شدن و گرفتن خواص مکانیکی مناسب لازم است تا یک عملیات حرارتی روی آن ها صورت بگیرد. به این عملیات حرارتی زینترینگ (Sintering) می گویند.

معرفی ظروف آزمایشگاهی

معرفی ظروف آزمایشگاهی

ظروف آزمایشگاهی به واسطه مجاورت آن ها با مواد شیمیایی مختلف، می بایست بسیار نسبت به انواع مواد شیمیایی مقاوم باشند و به همین دلیل هم این ظروف نسبت به ظروف معمولی که ممکن است در آشپزخانه ها نیز پیدا شوند، مقاوم تر هستند. این مقاوت آن ها تنها به مقاومت در برابر مواد شیمیایی محدود نخواهد گردید و در بسیاری از کاربرها که نیاز به سرد کردن یا گرم کردن است، آن ها در برابر سرما یا گرما قرار خواهند گرفت.

بشر

بشر

بشر یکی از پرکاربردترین ظروف آزمایشگاهی می باشد. این ظروف استوانه ای شکل کف تخت بوده و عموما دارای لبه ای کوچک در دهانه ی خود به جهت ساده ریختن مایعات می باشند. سایت تخصصی نرمال لابو با ارائه انواع لوازم آزمایشگاهی و مواد شیمیایی در خدمت شما ست تا با کیفیت ترین محصولات آزمایشگاهی را به شما گرامیان در سراسر کشور عرضه کند. برای خرید انواع لوازم آزمایشگاهی و خرید انواع مواد شیمیایی به سایت نرمال لابو مراجعه نمائید.

پیپت

پیپت

پیپت یکی از انواع شیشه آلات آزمایشگاهی ست که عموما در شیمی، بیولوژی و دارویی به منظور اندازه گیری و انتقال یک حجم مایع و یا اغلب به عنوان توزیع کننده ی محیط مورد بهره گیری قرار می گیرد. سایت تخصصی نرمال لابو با ارائه انواع لوازم آزمایشگاهی و مواد شیمیایی در خدمت شما ست تا با کیفیت ترین محصولات آزمایشگاهی را به شما گرامیان در سراسر کشور عرضه کند. برای خرید انواع لوازم آزمایشگاهی و خرید انواع مواد شیمیایی به سایت نرمال لابو مراجعه نمائید.

لوله آزمایش

لوله آزمایش

سایت تخصصی نرمال لابو با ارائه انواع لوازم آزمایشگاهی و مواد شیمیایی در خدمت شما ست تا با کیفیت ترین محصولات آزمایشگاهی را به شما گرامیان در سراسر کشور عرضه کند. برای خرید انواع لوازم آزمایشگاهی و خرید انواع مواد شیمیایی به سایت نرمال لابو مراجعه نمائید. لوله آزمایش یکی از معمولترین شیشه آلات آزمایشگاهی می باشد که طولی مشابه انگشت دارد که از انتها بسته و به صورت U شکل و از طرف دیگر باز می باشد.

ارلن (انواع و کاربرد ها)

ارلن (انواع و کاربرد ها)

ارلن یا ارلن مایر فلاسک یکی از شیشه آلات آزمایشگاهی پرکاربرد بوده و این ظروف آزمایشگاهی به شکل مخروطی ست. سایت تخصصی نرمال لابو با ارائه انواع لوازم آزمایشگاهی و مواد شیمیایی در خدمت شما ست تا با کیفیت ترین محصولات آزمایشگاهی را به شما گرامیان در سراسر کشور عرضه کند. برای خرید انواع لوازم آزمایشگاهی و خرید انواع مواد شیمیایی به سایت نرمال لابو مراجعه نمائید.

۶ آنالیز حرارتی معروف

۶ آنالیز حرارتی معروف

آنالیز گرمایی (Thermal analysis) به روش هایی گفته خواهد گردید که مشخصات یا تغییرات مشخصات مواد در اثر حرارت را اندازه گیری می‌کنند. آنالیز گرمایی واکنش‌های مواد در مقابل جریان انرژی حرارتی در داخل یا خارج مواد جامد را بررسی خواهد کرد. به این واکنش‌ها تحولات حرارتی خواهند گفت. تحولات حرارتی ممکن در یک ماده جامد را می توان با افزایش حرارت آن از صفر مطلق (صفر کلوین) مورد بررسی قرار داد. مشخصات قابل تغییر، بعد، جرم، حالت و رفتار مکانیکی هستند. روش‌های آنالیز حرارتی نسبتاً ساده‌اند.