advertise

انواع کوره و روش ‌های گرمایشی

کوره آزمایشگاهی چیست

کوره آزمایشگاهی (laboratory Furnace) یکی از تجهیزاتی ست که در آزمایشگاه ها کاملا کاربردی بوده و بسیار مورد بهره گیری قرار می گیرد و وسیله‌ای برای انجام انواع آزمایشگاه های عمومی و تخصصی به حساب می آید. این وسیله یک جزء جدانشدنی و ضروری در هر آزمایشگاه بوده که دارای اهمیت و کارایی خاصی است. از این وسیله به منظور فراهم کردن گرما برای یک فرآیند یا وسیله ای که تامین می شود گرما از یک واکنش به کار گرفته می شود. کوره آزمایشگاهی برای حرارت دادن به اشیاء در دمای بالا، کارهای آزمایشگاهی و تحقیقاتی، گرما دادن به بخش های فولادی و ... بهره گیری می شود. سایت تخصصی نرمال لابو با ارائه انواع لوازم آزمایشگاهی و مواد شیمیایی در خدمت شما ست تا با کیفیت ترین محصولات آزمایشگاهی را به شما گرامیان در سراسر کشور عرضه کند. برای خرید انواع لوازم آزمایشگاهی و خرید انواع مواد شیمیایی به سایت نرمال لابو مراجعه نمائید.

نرمال لابو

نرمال لابو

انواع کوره آزمایشگاهی

کوره آزمایشگاهی براساس طراحی و کارایی به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که در ذیل به آن ها خواهیم پرداخت.
_ کوره الکتریکی
این دستگاه از خانواده کوره آزمایشگاهی است. این دستگاه بسیار حساس بوده و در عین حال پر استهلاک است. اما ساعت های طولانی و بی وقفه می توان از آن بهره گیری نمود. کوره الکتریکی یک عایق از جنس سیمان نسوز، پنبه نسوز و آجر نسوز دارد و در دماهای مختلف می توان از آن بهره گیری نمود. شما می توانید این دستگاه ها را طبق نیاز، کیفیت و مقاومت مورد نظر خود خریداری نمایید. حال میخواهیم طرز کار این دستگاه را بررسی نماییم. علت نام گذاری این دستگاه این است که کوره الکتریکی دارای بدنه از از جنس ورقه های روغنی بوده و بدنه آن با رنگ الکترواستاتیک پوشیده شده است. همچنین قابلیت نصب زمان سنج دیجیتالی را داراست. این کوره در دو مدل با درجه حرارت ۱۱۰۰ و ۱۵۰۰ درجه سانتیگراد موجود هستند و برای موارد مختلف قابل بهره گیری هستند.
_ کوره القایی
کوره القائی نوعی کوره الکتریکی است که می تواند با عامل محرکه جریان متناوب به سیم پیچی که دور مواد ذوب شونده فلزی پیچیده شده آن را ذوب کند. با عبور جریان متناوب از کویل مسی دور کوره میدان مغناطیسی درداخل کویل به وجود می‌آید که این میدان مغناطیسی در اثر برخورد با سطح قراضه موجود در داخل کوره که هسته را می‌سازد، سبب به وجود آمدن جریان الکتریکی درهسته می‌گردد. جریان الکتریکی القایی با عبور از هسته کوره که دارای مقاومت الکتریکی می‌باشد سبب ایجاد حرارت خواهد گردید در این کوره ها از آنجا که هیچ جرقه‌‌یا احتراقی صورت نخواهد گرفت، دمای ماده بالاتر از دمای مورد نیاز برای ذوب آن نخواهد رفت. در این کوره ها سرعت دستیابی به دمای مورد نیاز بالاست. این روش تمیز (بدون آلودگی)، با بازده انرژی بالا و فرآیند گرمایشی در آن به سادگی قابل کنترل است. به علت عدم وجود گاز اکسید‌کننده و شعله، آلودگی و اکسیداسیون نخواهیم داشت. از این نوع کوره ها برای ذوب و نگهداری مذاب بهره گیری ‌خواهد گردید.
_ کوره قوس الکتریکی
این روش با بهره گیری از حرارت به وجود آمده حاصل از قوس الکتریکی بوجود آمده توسط الکترود‌‌‌‌های کربنی اقدام به تولید حرارت خواهد کرد. این کوره ها صدای زیادی در هنگام کار کردن ایجاد می‌ کنند. قابلیت افزایش و کاهش بسیار سریع دما را دارند. دود و تفاله‌ زیادی تولید می‌کنند و قابلیت تولید حرارت نزدیک به دمای ۳۵۰۰ درجه‌ سانتیگراد را دارند.
_ کوره تابشی
در این کوره ها‌‌ یک سیم تابشی قرار دارد که با عبور جریان از آن، این سیم گرم خواهد گردید. با گرم شدن این سیم، سیم شروع به تابش انرژی گرمایی(عمدتا در محدوده‌‌ی فروسرخ خواهد کرد) که این انرژی به برخورد به ماده‌‌ی درون کوره، موجب گرم شدن آن خواهد گردید. در این روش با عبور جریان سیم ها به سرعت گرم می گردند و تابش شروع خواهد گردید. این امر موجب گرم شدن نمونه با سرعت بالا خواهد گردید. این روش برای نمونه های با مقادیر کم که نیاز به سرعت بالای گرم شدن دارند بهره گیری خواهد گردید. جنس این سیم ها عمدتا سرامیکی، کوارتز یا کوارتز تنگستن است که بسته به بازه دمایی مورد بهره گیری، جنس آن تعیین خواهد گردید.
_ کوره ماکروویو
این کوره از جمله کوره هایی است که به کمک انرژی امواج ماکروویو کار کرده و برای گرم کردن نمونه ها بهره گیری خواهد گردید. علت نام گذاری این دستگاه نیز دقیق همین موضوع بوده است. کوره ماکروویو در مقایسه با سایر کوره ها، گرمایشی کامل تر و یکنواخت تر ارائه میدهد و یکی از کاربردی ترین کوره آزمایشگاهی است.
_ کوره خاکستر ساز
این دستگاه برای محاسبه تغییر وزن مواد، حذف مواد در هنگام پاک سازی، سوزاندن و موارد اینچنینی بهره گیری خواهد گردید. همچنین برای بررسی مواد مختلفی همچون: غلات، غذا، ذغال سنگ، لاستیک، پلاستیک و…مورد بهره گیری قرار خواهد گرفت. از آنجایی که کوره خاکستر ساز برای اندازه گیری خاکستر بهره گیری خواهد گردید این دستگاه خاکستر ساز نامیده شده. حداکثر دمای کارکرد دستگاه ۱۱۰۰ درجه سانتیگراد بوده و کنترل pid تنظیمات دما را به طور کامل حفظ می کند.
_ کوره لوله ای
این کوره ها به این دلیل لوله ای نام گذاری شده اند چون اتاقک های آن ها استوانه ای هستند و توسط المنت های گرمایشی پوشیده شده است. به واسطه طراحی این کوره گرم شدن و خنک شدن سریع تر صورت می گیرد و پاره ای مواقع به آن ها کوره های دما بالا نیز اتلاق می گردد. این امر به واسطه لوله های کوارتز میسر می گردد. توضیح تکمیلی این است که هنگامی که لوله های کوارتز به دمای مناسبی می رسند از خود گرما منتشر می کنند. این دستگاه یک دستگاه گرمایشی الکتریکی برای تصفیه ترکیبات ارگانیک و غیر ارگانیک است.


المنت‌‌ کوره آزمایشگاهی چیست

المنت تعدادی سیم پیچیده شده به دور استوانه ای نارسانا است. اساس کار المنت‌ها به این شکل است که با عبور جریان زیاد الکتریک، المنت مقاومت الکتریکی از خود نشان داده و شروع به گرم شدن می ‌کنند. المنت بهره گیری شده در کوره آزمایشگاهی به دلیل تحمل حرارت بالا می بایست از نقطه ذوب بسیار بالایی برخوردار باشد. به همین دلیل اغلب المنت های به کار رفته از کوره از جنس آلیاژ فرو آلومینیوم و یا آلیاژ نیکل-کروم هستند. المنت ‌‌‌‌‌های تا ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد: بهره گیری از آلیاژ‌‌‌‌ها با نقطه‌ی ذوب بالا. المنت‌‌‌‌‌ های تا ۱۶۰۰ درجه سانتیگراد: المنت‌‌‌‌‌های از جنس SiC، این المنت ‌‌‌‌ها تنش‌‌‌‌‌های ناشی از فرآیند‌‌‌‌های متناوب را به خوبی تحمل می ‌کنند و از طول عمر خوبی برخوردارند. المنت ‌‌‌‌‌های تا ۱۸۰۰ درجه سانتیگراد: برای این بازه دمایی از المنت‌‌‌‌‌ های MoSi۲ بهره گیری ‌خواهد گردید.

نرمال لابو

نرمال لابو

پارامترهای مؤثر در انتخاب کوره آزمایشگاهی

اکنون قصد داریم پارامترهای مؤثر در انتخاب کوره آزمایشگاهی را بیان نماییم. همانطور که در بالا مشاهده نمودید به معرفی انواع کوره آزمایشگاهی پرداختیم و مشخص شد که هرکدام از آنها برای چه مواردی بهره گیری خواهد گردید. حال قصد داریم ببینیم چطور می توانیم با توجه به نیاز خود دستگاه مورد نظر را انتخاب نماییم. برای انتخاب یک دستگاه عوامل مختلفی وجود دارند که بسیار مهم هستند. اولین نکته این است که شما برای چه محدوده دمایی میخواهید از این دستگاه بهره گیری کنید، دومین نکته این است که بسیاری از آزمایشات به ورود یک گاز برای فرایند حمل و نقل نیاز دارند آیا کاری که شما میخواهید انجام دهید به یک گاز بی اثر نیاز دارد یا خیر؟ سومین مورد این است که چه نوع دستگاهی با کار شما سازگار تر بوده و به کدام یک بیشتر احتیاج دارید. پس مشاهده نمودید که ۳ نکته در انتخاب دستگاه بسیار اهمیت دارند و می بایست به تمامی آنها توجه داشته باشید. همچنین این را نیز بگوییم که هزینه خرید تمامی این دستگاه ها باهم متفاوت خواهد بود و هر دستگاه با توجه به کاری که انجام میدهد قیمت گذاری شده است. علاوه بر دستگاه هایی که بیان شد یک دستگاه نیز تحت عنوان آون آزمایشگاهی وجود دارد که برای خشک کردن و استریل کردن کاربرد دارد و بسیاری از مشاغل نیز از این دستگاه بهره گیری میکنند. در خدمات پزشکی نیز این دستگاه بسیار پرکاربرد است. (آون ها نیز دارای دو مدل آون خلا و آن همرفتی هستند) ما این دستگاه را معرفی نمودیم تا بگوییم آون آزمایشگاهی نیز یکی از دستگاه های پرکاربرد است و پاره ای مواقع با کوره ها اشتباه گرفته خواهد گردید. تمام مواردی که در مورد کوره آزمایشگاهی بیان شد موارد مهم و کاربردی بودند که در شناخت و خرید یک دستگاه شما را یاری میکنند. هرکدام از این دستگاه ها دارای استانداردهای مورد نیاز هستند و افرادی که برای کار خود به آنها احتیاج دارند می توانند به سادگی آن ها را خریداری کنند.نکته آخری که وجود دارد این است که برخی از دستگاه هایی که در بالا معرفی شد دارای مدل های مختلفی هستند و چنانچه بخواهید یک دستگاه را خریداری کنید بهتر است تمامی مدل های آن را مشاهده نمایید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. همچنین حتما در هنگام خرید ابعاد فضای کار، بودجه و بقیه موارد را کاملا لحاظ کنید.

برای خرید انواع کوره 

درباره نرمال لابو

نرمال لابو یکی از تخصصی ترین وب سایت تجهیزات آزمایشگاهی و وب سایت مواد شیمیایی در سراسر ایران می باشد. پربازدیدترین صفحه و پرفروش ترین محصول این مجموعه محیط کشت EMB آگار می باشد. تشریح خدمات نرمال لابو، به این سادگی ها در کلام نمی گنجد اما تلاش می کنیم تا بخشی از خدمات این مجموعه مثل فروش کات کبود در اصفهان را به شما معرفی کنیم. اگر نیازمند اطلاعات بیشتری هستید، ابتدا مقاله کات کبود چیست را مطالعه کنید. این مجموعه هم اکنون با فروش تجهیزات آزمایشگاهی اراک، به هموطنان اراکی عزیزمان خدمت رسانی می کند. پیش از آن نیز همگان می دانند که نرمال لابو قدمتی چندین ساله در امر فروش تجهیزات آزمایشگاهی اصفهان دارد. در نظر داشته باشید که فروش حلال شیمیایی همچنان پا بر جا می باشد. اگر به فروش حلال صنعتی هم نیاز شد، باز هم ما در خدمت شما هستیم. از فروش حلال آزمایشگاهی نیز غافل نشده ایم و این مورد نیز در حال انجام است. می خواهیم شرح جامعی و کاملی از معرفی ظروف آزمایشگاهی در این پایگاه داشته باشیم. به طور حتم جالب است که با کاربردهای کوره آزمایشگاهی در دندانسازی آشنا شوید. خوب است که هر چه سریع تر انواع آون (فور) آزمایشگاهی شناسایی شوند. در کنار آن شناسایی انواع همزن آزمایشگاهی نیز می تواند مفید واقع شود. تهیه نانو ذرات طلا و نقره یکی از مواردی است که امروزه زیاد در مورد آن صحبت می شود. به پرسش زمان پایداری محلول های استاندارد چقدر است حتما پاسخ خواهیم داد. نگران نباشید اگر نمی دانید هیتر استریر چیست، زیرا ما آن را تشریح نموده ایم. یکی از تجهیزات آزمایشگاهی مهم، پی اچ متر آزمایشگاهی و کاربرد آن می باشد. برای کار در آزمایشگاه بهتر است انواع عینک های آزمایشگاهی مناسب تهیه شوند. یکی از مباحث پرتکرار و پردرخواست مطرح شده، محیط کشت PDA چیست بوده است. با شناخت شیکر آزمایشگاهی و انواع آن بهترین مدل را خریداری کنید. اطلاعات خوبی در رابطه با انواع ویسکومتر و کاربردها به رشته تحریر درآمده است. احتمالا شما هم می خواهید همه چیز در مورد پارفیلم را بدانید. آشنایی با انواع انکوباتور و کاربرد های آن یکی دیگر از مباحثی است که در این تارنما به آن پرداخته ایم. ما یکی از مراجع فروش انواع دماسنج پزشکی در کشور هستیم. شاید جالب باشد که انواع کوره و روش ‌های گرمایشی آشنا شویم. یکی از مباحث تخصصی که به آن پرداخته شده آشکارساز STEM در میکروسکوپ SEM می باشد. علاوه بر مبحث قبلی، به موضوع آشکارساز کاتدولومینسانس (Cathodoluminescence Detector) در میکروسکوپ ها نیز پرداخته شده است. شما از تکنولوژی SSR (رله حالت جامد) در کوره های الکتریکی چه می دانید. بهتر است تحقیق جامعی در مورد میکروسکوپ الکترونی روبشی SEM انجام شود. در یک مقاله مجزا، آشنایی با روش VSM (مغناطیس سنج نمونه ارتعاشی) و اجزاء دستگاه در دستور کار قرار گرفته است. ما می خواهیم تجربیات خود در زمینه عوامل تجربی مؤثر در نتایج آنالیزهای حرارتی با شما به اشتراک بگذاریم. فکر می کنید ۶ آنالیز حرارتی معروف کدام اند. بهتر است با دیدگاهی جدید ارلن (انواع و کاربرد ها) را بررسی کنیم. یکی از مهم ترین بخش ها لوازم آزمایشگاهی – لوله آزمایش محسوب می شود. در جدیدترین بررسی خود می خواهیم پیپت (انواع، کاربردها و مقایسه آن با سایر ظروف) را مورد توجه قرار دهیم. بررسی مهم بعدی به بشر (انواع، کاربردها و مقایسه آن با سایر ظروف) اختصاص یافته است. این بررسی ها ادامه دارند و حتی بورت (انواع و کاربردها) نیز از قلم نیفتاده است. به احتمال زیاد برای برخی دانستن روش کار میکروسکوپ های الکترونی روبشی SEM ،FE-SEM و ESEM جالب باشد. به هر نحوی که شده، اسامی تجهیزات آزمایشگاهی پرمصرف را به خاطر بسپارید. یکی از اقدامات مهم پس از اتمام کار، یادیگری نحوه شستشوی ظروف آزمایشگاهی است. در سلسله مباحث شناسایی دستگاه ها و ابزارهای مختلف، مقاله ای را تحت عنوان دسیکاتور چیست و نحوه کار با آن چگونه است نگارش نموده ایم. آیا نباید با انواع بالن آزمایشگاهی، کاربرد بالن آزمایشگاهی آشنا شد تا بر نحوه استفاده درست، فائق آمد. آیا شما هم می خواهید بدانید گرافن چیست (کاربردها، روش سنتز) و بیشتر با کارکرد آن آشنا شوید. یک عنوان مهم نگارش شده دیگر در سایت، انواع قیف آزمایشگاهی و کاربرد قیف آزمایشگاهی است. دنیای وسایل آزمایشگاهی بسیار وسیع است و به همین خاطر ترمومتر چیست – انواع ترمومتر – کاربردهای ترمومتر را یکجا زیر ذره بین قرار دادیم. ما حتی به شما کروماتوگرافی و انواع آن را هم معرفی نموده ایم. می خواهیم چگونگی تعیین چگالی مایعات با بهره گیری از پیکنومتر را مورد واکاوی قرار دهیم. احتمالا مبحث انواع کوره آزمایشگاهی بسیار وسیع و پرتمتراق خواهد بود. احتمالا برای شما هم جالب خواهد بود که مبرد (کندانسور) چیست | انواع مبرد را بهتر بشناسید. در یک مقاله جداگانه کاربرد ظروف آزمایشگاهی، راهکاری بهینه برای افزایش کیفیت آزمایش به خوبی بسط داده شده است. در همین راستا تأثیر کیفیت ظروف بر نتایج آزمایش، تشخیص ظروف با کیفیت نیز مورد توجه قرار گرفته است. با طرح پرسش میکروتیوب چیست، این وسیله معرفی شده است. لوازم آزمایشگاهی - مزور یکی دیگر از تجهیزات مهم محسوب می شود. ما به شما کاربرد انواع دماسنج و نحوه کار با هر یک را گفته ایم. به نظر می رسد آشنایی با ظرف آزمایشگاهی مخروطی شکل بسیار مورد توجه قرار گیرد. شک نداشته باشید دانستن و بلد بودن انواع محیط های کشت پرکاربرد به کار شما خواهد آمد. موضوع استفاده از سیلیکاژل در ترانسفورماتورها (ترانس ها) تا حدود زیادی تخصصی به شمار می آید. باید دانست که محیط کشت افتراقی چیست. دانستن شرایط نگهداری مواد شیمیایی در انبار بسیار مهم و ضروری محسوب می شود. اگر شما هم می خواهید بدانید دستگاه انکوباتور چیست ما را همراهی کنید. خواندن مقاله چهارشنبه سوری با آتش بازی کم خطر را به تمامی مخاطبان خود توصیه می کنیم. بهتر است نکات ایمنی کار با سانتریفیوژ را فرابگیریم. می خواهیم ببنیم تب سنج مادون قرمز و نحوه اندازه گیری دما چگونه است. قطعا یکی از جالب توجه ترین موضوعات وسایل آزمایشگاهی برای کودکان خواهد بود. تیم تحریریه طرز کار و دستور العمل بهره گیری از آون آزمایشگاهی را به شما خواهد گفت. در یک بحث آموزشی مجزا، راهنمای انتخاب فیلتر سر سرنگی در اختیارتان قرار خواهد گرفت. می خواهیم انواع اتوکلاو و کاربردهای اتوکلاو را هم مورد امعان و تتبع قرار دهیم. در مقوله های آزمایشگاهی نگارش شده، رنگ آمیزی گیمسا و کاربرد های آن نیز مورد توجه قرار گرفته است. حتما می دانید که یکی از مهم ترین مطالب این سامانه انواع قطره چکان و کاربردهای آن می باشد. اگر شما به درستی با سانتریفیوژ آزمایشگاهی و روش کار آن آشنا نیستید، مقاله مربوطه را مطالعه کنید. آیا شما هم می خواهید نحوه کار با هود آزمایشگاهی را یاد بگیرید. بهتر است نخست ببینید هود آزمایشگاهی چیست و سپس کار با آن را یاد بگیرید. قطع به یقین می بایست کلاس بندی شیشه‌ آلات آزمایشگاهی را فراگرفت و با آن آشنا شد. متن انواع پیکنومتر و نحوه کار با آن را با دقت و حوصله بخوانید. در بخش مقالات انواع بن ماری آزمایشگاهی و روش بهره گیری آن نیز مورد توجه قرار گرفته است. بدون شک از پراهمیت ترین موضوعات جماع امروز، تشخیص انواع الکل می باشد. با دقت فراوان به تشریح ابعاد هود بیولوژیکی و کاربرد های آن پرداخته ایم. می توانید دستگاه استریل آرایشگاه را در صورت نیاز تهیه کنید. ما به شما دستورالعمل استفاده از دوش و چشم شوی اضطراری را همراه با جزئیات آن گفته ایم. به احتمال فراوان روش های تمیز کردن طلا به کارتان خواهد آمد. آیا شما هم دوست دارید بدانید دستگاه آب مقطرگیری چیست و چطور کار می کند. قبل از آن شاید لازم باشد بدانید هود لامینار چیست و چه کاربردی دارد تا بتوانید سراغ سایر موارد بروید. بسیاری از همراهان پرسیده بودند محیط کشت مالونات چیست و ما به آن پاسخ داده ایم. یکی از جذاب ترین موضوهات نگارش شده چطور اسلایم درست کنیم می باشد. احتمالا در این مسیر نیاز باشد بدانیم سانتریفیوژ چیست و چه کاربردی دارد و نکات مهم آن کدام اند. یکی از پرمخاطب ترین موضوعات کتابت شده آموزش استخراج طلا از فلزات است که کاربران زیادی را به خود جذب می کند. آگاه باشید و بدانید که آشنایی با انواع ترازوی آزمایشگاهی در ادامه مسیر، موثر واقع خواهد شد. یک عنوان بسیار طولانی در مجموعه مقالات منتشر شده، رنگ آمیزی گرم باکتری چیست و چگونه انجام خواهد گردید است که بد نیست آن را مطالعه کنید. یکی دیگر از موضوعات جامع این پایگاه آشنایی با صفر تا صد تیتراسیون است. توصیه می کنیم آشنایی با کاربرد بن ماری در صنایع مختلف را در دستور کار خود قرار دهید. علاوه بر آن آشنایی با بن ماری خانگی هم می تواند جالب باشد. دانستن و شناختن انواع ترمومتر صنعتی و مزایای آن به شما کمک خواهد کرد که بهترین وسیله ممکن را برای انجام کارهای خود انتخاب نمایید. یک پرسش چالش برانگیز این است که کدام دستگاه برای استریل بهتر است: دستگاه فور یا اتوکلاو تا در نهایت یکی انتخاب شود. احتمالا پس از آشنایی با محیط کشت گزیلوز لیزین دزوکسی کولات آگار XLD Agar قصد تهیه آن را خواهید داشت. قرار است یک راهنمای خرید اتوکلاو آزمایشگاهی، اتوکلاو دندانپزشکی، اتوکلاو بیمارستانی جامع تقدیم حضورتان گردد. یکی دیگر از تیترهای تخصصی دیگر منتشر شده به آشنایی با آنالیزهای سختی سنجی مواد اختصاص یافته است. ما می توانیم نحوه کار با هود آزمایشگاهی را به شما آموزش دهیم. ما حتما به شما خواهیم گفت که مواد شیمیایی استخراج نقره چیست و کدام اند. می بایست حتما با مواد شیمیایی خطرناک و نکات ایمنی آن ها آشنا شد. حتما ئر نوشتاری جداگانه بررسی خواهیم نمود که تیتراسیون چیست و چه مفهومی دارد. همچنین باید فهمید محیط کشت آماده چیست و چه مواقعی به کار می آید. در ادامه با معرفی انواع فیلتر سر سرنگی در خدمتتان خواهیم بود. برای انجام امور مختلف به انواع دستکش یکبار مصرف نیاز خواهد بود. حتما باید انواع چراغ الکلی را شناخت. یقینا نباید از فهم اینکه محلول استاندارد چیست به سادگی عبور کرد. از سویی می خواهیم ببینیم فواید و کاربرد دستکش لاتکس چیست. بررسی اسپاتول و کاربرد های آن در دستورکاری قرار گرفته است. حتما شما هم تمایل دارید بدانید محیط کشت میلک اگار چیست و چگونه باید از آن بهره جست. در نوشتاری مجزا طریقه خواندن دماسنج جیوه ای را به شما یاد خواهیم داد. اگر شما هم نمی دانید محیط کشت بلاد آگار چیست با ما همراه شوید. اینک با مبحث آشنایی با لوازم آزمایشگاهی پر مصرف در خدمت شما عزیزان خواهیم بود. حتما لازم است از واحد اندازه گیری وزن سر در بیاوریم. بهتر است راهنمای استفاده از تب سنج دیجیتال را مطالعه کنید. بد نیست انواع کوره های آزمایشگاهی بر اساس دمای کاری را وارسی کنیم.